Párkonzultáció
A konzultációs folyamat célja a párkapcsolatban élők közötti kapcsolati konfliktusok természetének és kialakulásának vizsgálata, egymás álláspontjának empatikus megértése, a kapcsolat erőforrásainak feltárása, fejlesztése és a pozitív viselkedési módok megtalálása, gyakorlása. A párkonzultáció célja továbbá az egyéni és párkapcsolati mozgatórugók, belső feszültségek, vágyak és igények harmonikus kifejezésének segítése, valamint a pár számára elfogadható megoldások megtalálása és a kitűzött változás elérése.
A pároknak szóló konzultáció többszemélyes segítő folyamatból áll, amely lehetőséget nyújt arra, hogy tabuk nélkül, biztonságos és elfogadó környezetben találják meg az őket érintő kihívások megoldását. A folyamatban fontos szerepet kapnak a Gottman Intézet több évtizede folyó párterápiás kutatási eredményei, a Dr. Sue Johnson által létrehozott Érzelmi Fókuszú Párterápia módszertana (Emotional Focus Therapy), valamint a Terry Real vezette Relational Life Institute párterápiás felfogása.
A párkonzultációt a a Magyar Családterápiás Egyesület Családterápiás Protokolljának és etikai szabályainak megfelelően, kiképző pszichoterapeuták szupervíziója mellett végezzük.
Az ülések időtartama 90 perc; az ülések száma: 6-15 alkalom, melynek alakulásáról a hozzánk forduló párt bevonva megegyezünk. Általában kéthetenkénti, majd havi gyakorisággal. Igény esetén utánkövető ülés lehetséges 3-6-12 hónappal a folyamat lezárása után.
“A valódi párbeszédben mindkét oldal hajlandó változni.”